Yerden Isıtma

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sistemlerimizden birini seçtiğinizde uygun ve güvenilir çözümlerimizden faydalanırsınız. İlk olarak, yerden ısıtma sağlıklıdır. Çok zor toz kaldırır, alerji sorunu olanlar için mükemmel ısıtma sistemidir. İkinci olarak, Uponor yerden ısıtma sistemi tarafından sağlanan hassas radyant ısı oda ısısını ılıtmadan direkt insan vücudununda etkilidir. Sonuç: 2° C daha düşük oda sıcaklığında aynı konfor seviyesi ve bu sağlınız için de faydalıdır, çünkü sıcak ayak ve serin kafa kesinlikle insan vücudunun ihtiyacıdır.

Firmamızca uygulanan 3 türlü yerden ısıtma sistemi vardır.

Her bir sistemin tercih nedenleri , avantajları ve dezavantajları farklıdır.

1. Sulu borulu yerden ısıtma sistemi :

İnşaat yada tadilatda uygulanır. İlk rejime girme süresi diğer yerden ısıtma sistemlerinden daha uzundur. Bütün alternatif enerji kaynaklarının ürettiği sıcak suya uygundur. Firmamızca yapılan hesaplamalarda 35 C besleme suyu sıcaklığı dikkate alınır. İlk rejime girme süresi haricinde herhangi bir dezavantajı yoktur. Kaliteli malzeme ve işçilikle bina ömrü kadar ömrü vardır. Kaliteli bir dizayn ve uygulama ile herhangi bir bakım gereksinimi yoktur.

2. Kablolu-elektrikli yerden ısıtma :

İnşaat yada tadilatda uygulanır. Direkt elektrik enerjisi ile çalışır. Haftasonu evleri , küçük konut ofis , butik oteller için ideal bir ısıtma şeklidir. Her mahal kontrollü termostat ile çalıştığından boşa giden enerji yoktur. Borulu yerden ısıtmadan daha hızlı tepki verir.

3. Karbon folyo ile döşemeden ısıtma :

Parke yada duvardan duvara halı altına uygulanır. Direkt elektrik enerjisi ile çalışır. Her mahal bağımsız oda termostatı ile kumanda edilir. Ofis , ev , oteller için iyi bir konfor ısıtması temin eder.

Faydaları

Evinizin her metrekaresini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz

Sağlıklı iç ortam

Geleneksel sistemlerle karşılaştırıldığında, Enerji korunumu ve işletme giderlerinde %12’ye varan tasarruf

Değişik ısı kaynaklarıyla kullanılabilir, fakat en etkilisi yenilenebilir enerjilerledir

Entegre konrol sistemi ile yüksek konfor seviyesi